Özlem Katipoğlu Söyleşisi

Manken Özlem Katipoğlu

Özlem Katipoğlu

Ülkemizin en güzel,en sempatik ve en genç mankenlerinden. Güzel ve sağlıklı görüntüsü ile herkesi kendine hayran bırakıyor. Bu güzel görüntüye sahip olabilmek için nasıl beslendiği de haliyle merak ediliyor. Mankenler gerçekten ne yiyor ne içiyor da böyle güzel görünüyor? 🙂  Yoğun iş hayatına rağmen beni kırmayan Özlem Katipoğlu merakımızı gidermek üzere sorularımı cevapladı.

 

Beslenme sizce ne demektir? Sağlıklı beslenme sizin için ne anlam ifade ediyor?

Beslenme benim için doğru zamanda doğru şeyleri tüketmektir. Vücudumuz için gerekli besin ögelerini (protein, karbonhidrat, yağ, vitaminler ve mineraller) yeterli ve dengeli bir şekilde vücudumuza almaktır. Yaşamımızı sağlıklı üretken bir şekilde sürdürebilmek için iyi bir beslenmeye sahip olmalıyız diye düşünüyorum.  Beslenme geniş kapsamlıdır, bizim için önemli olan yeterli ve dengeli beslenmektir. Önemli olan bunu başarabilmektir. Her şeyi yemek sağlıklı beslenmek anlamına gelmez. Örneğin  her gün 3 litre su içiyorum ama gün içerisinde içtiğim su ile sabah kalkar kalkmaz 3 bardak içtiğim suyun yararı bir değil. Sabah aç karnına içilen su çok daha faydalı. Birçok faydası var en önemlisi cildin nem dengesini korur ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor musunuz?

Tabi ki çünkü annem besin kimyası mezunu dolayısıyla çocukluğumdan beri bende onun nimetlerinden faydalanıyorum 🙂 Üniversite çevremde bile bu konu fazlasıyla adımı gündem oluşturur 🙂

özlem katipoğlu

Mesleğiniz gereği her zaman çok güzel ve fit görünüyorsunuz bunun için özel bir beslenme düzeniniz, dikkat ettiğiniz şeyler ve yaptığınız herhangi bir spor var mı?

Aslına bakarsanız her şeyi yiyorum. Vücudum o an ne isterse onu yemeye dikkat ediyorum. Sabah kahvaltısına fazlasıyla düşkünüm. Benim için en önemli öğündür. Bir saat kahvaltı yaptığımı biliyorum :)) Tereyağ, pekmez, ceviz, bal, yeşillik, yumurta, peynir çeşitleri, tahıllı ekmek, süt, yoğurt, çilek, ananas ve hücre yenileyici olarak keten tohumu ve çörek otu vazgeçilmezimdir. Aç karnına havuç ve elma karışımlı taze meyve sularını dönüşümlü olarak hazırlar annem 🙂 Öğle yemeğinde sebze ağırlıklı olmazsa olmaz yoğurt ve bir dilim ekmek tüketirim ve haftada 3 gün baklagiller (en çok nohut, mercimek, fasulye, yeşil mercimek, bulgur) yerim. Akşam yemeğimde balık ızgara veya tavuk ızgara tercih ediyorum. Bazen haşlanmış et veya deniz ürünleri de soframda yer alır. Gece yatmadan mutlaka bir bardak ballı sıcak sütümü içerim. Metabolizmam çok hızlı olduğu için kilo problemim yok. Spor olarak fitness yapıyorum. Daha çok yürüyüş, yüzme ve kas çalışıyorum. Fit görünmenin sırrı bu olsa gerek 🙂 Uykuma çok dikkat ederim. 10 saat rahat uyuyorumdur 🙂 Ha birde unutulmaması gereken bir nokta var ailemin genetik yapısı ve Boşnak olmamdır.

Yemek yapmaktan hoşlanır mısınız? Favori yemeğiniz nedir?

Yemek yapmayı da yemeyi de çok seviyorum. Tüm günüm mutfakta geçebilir 🙂 Yakın çevrem zeytinyağlı yaprak sarmayı çok güzel yaptığımı söyler. Enginar dolması ve nohut favori yemeğimdir.

Sağlıklı olduğunu düşündüğünüz bir şeyi tadından hoşlanmasanız da tüketir misiniz?

 Sağlıklı olduğunu düşündüğüm bir şeyi vücudum ve yüz güzelliğim için tüketirim. Mesela balık yağı inanın hiç sevmem ama çok içmişliğim vardır.

Son olarak blog takipcilerime bir tavsiyeniz var mı?

 Hayatınız için en önemli olan beslenmeyi göz ardı etmemeli ve önceliklerimizin arasına almalısınız. Yaşamak için, yemek içmek değil YETERLİ VE DENGELİ beslenmek hedefiniz olmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*