Ercan Özdal Söyleşisi

ercan özdal diyet söyleşisi

Ercan Özdal; Konservatuar tiyatro bölümü mezunu,ülkemizin en yetenekli,yakışıklı,fit ve sağlıklı oyuncularından biri. Bu sağlıklı ve fit görüntüsünde beslenme düzeninin etkisi var mı merak ediliyor doğrusu. Çok yoğun olan iş hayatına rağmen beni kırmadı ve merakımızı gidermek üzere sorularımı cevapladı.

˜

◊Sağlıklı beslenme sizce ne demek?

Kişinin vücudunu tanıması ve dozunda gıda tüketimi noktası sağlıklı beslenmenin en temeli olmalı.Herkesin metabolizması besinlere farklı etkileşim gösterebilir deneme yanılma yolu ve katkısız doğal gıda seçimi de sağlıklı ve zamanlı beslenme açısından önemli bence.

◊Sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor musunuz?

Öğrencilik yıllarımda vakitsiz ve dengesiz beslenmemin karşılığını kalıcı bir rahatsızlıkla aldım.Doktorlarım düzenli uyku,spor ve dengeli ve katkı maddesi içermeyen besinler tercih etmemin sağlığım açısından en başta geldiğini söyledi.Her şeyin başı sağlık problem yaşamadan zihin ve beden sağlığı açısından her yaşta bireyin beslenme konusunda dikkatli ve seçici olmasını tavsiye ediyorum.

ercan özdal beslenme röportajı

Yoğun iş hayatınıza rağmen oldukça fit ve çok sağlıklı görünüyorsunuz bunun için özel bir beslenme programınız, yaptığınız herhangi bir spor ve dikkat ettiğiniz şeyler var mı?

Zaten yorucu ve uyku düzeni bozuk bir işte çalıştığım için vücudu yorarak veya gererek yapılan spor şekli tabiri caizse vücudumun hamlamasına neden oluyor.Sporcu dostlarımın ve doktorumun tavsiyesi ile haftada üç gün belli gün ve saatlerde olimpik havuzda yüzme hocası kontrolünde yüzme sporu ile ilgileniyorum.Kaslarımın bir balet kası gibi uzun ve güçlü olmasına fiziğimin düzgün görünmesine sebep oluyor. Bir aktörün kas şekli de sahne performansında etkili olması açısından böyle olmalıdır.Konservatuardaki hocalarım öyle söylerdi.

Formda olmak için sizce kısa süreli diyetler mi yoksa uzun süreli sağlıklı beslenme mi önemli?

Uzun veya kısa süreli meselesi yaşam içinde bedene gelgitlere yol açmaktan başka bir şey değil.En net yöntem zihnen kendine değer vermek,kötü alışkanlıklardan uzak durup beslenme konusunda seçici davranarak bunu da bir alışkanlık haline getirmek en güzel yöntem olmalı.

ercan özdal kimdir

Son olarak çok değerli okurlara beslenme ve diyet üzerine neler tavsiye edersiniz?

Bir önceki soruya verdiğim yanıt geçerli (:

Teşekkürler Ercan Özdal.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*