Aybüke Pusat ile Beslenme Üzerine

Aybüke Pusat!

O Türkiye’nin en güzel kızlarından ve en yetenekli oyuncularından biri, ayrıca profesyonel balerin ve tüm bunların dışında o benim canımın içi! Kendisine, enerjisine hayranım. Beslenme ve diyet konusunda da en az diğer alanlarda olduğu kadar başarılı. Siz değerli okuyucular için rica ettiğim bu röportajda, sorularımı yoğun programına rağmen zaman ayırıp en samimi haliyle yanıtlandı. Güzel insan, güzel dost tüm okurlar ve kendi adıma çok çok teşekkürler! Hadi okuyun Aybüke Pusat’ın ışıltısındaki sırrı siz de çözün!

 

Sağlıklı beslendiğini, sağlıklı yaşadığını düşünüyor musun? Senin için bu kavramlar ne ifade ediyor?

* Düzensiz hayatım içerisinde yeterince sağlıklı yaşadığıma inanıyorum. Sporumu asla aksatmıyorum mesela. Bana göre sağlıklı yaşam her şeyden azar azar yemek. Tatlımı da yiyorum arada, özel günlerde alkol de içiyorum abartmadan. Sağdan soldan öğrendiğim diyet programlarını yapmıyorum. Kendi hayatıma uygununu bulmak için çabalıyorum. En önemlisi de kendimi mutlu etmeye çalışıyorum. Aç kalmadan, kendime eziyet etmeden orta yolu buluyorum.

 

Mutfakla aran nasıl? Diyetinde hafif lezzetler için mutfakta zaman geçiriyor musun?

* Mutfakta zaman geçirmek, sevdiklerim için doğal ve güzel yemekler yapmak benim kafamı boşaltma yöntemim. O yüzden her zaman yapamasam da her boş zamanımda kendim ve sevdiklerim için leziz tatlar hazırlıyorum. Tariflerimi tabi ki Sevgi Sevmez’in tarif kitapçığından alıyorum 🙂

 

Dizi setlerinin oldukça yoğun ve yorucu olduğunu biliyorum. Sen bu tempoda sağlığını korumak için neler yapıyorsun?

* Neyse ki artık setlerde de diyet yemek bulabiliyoruz. Ama uzun saatler sette olacağımı bildiğim günler yanımda meyve, kuruyemiş gibi küçük atıştırmalıklar götürmeye çalışıyorum.

 

Hiç sevmediğin halde daha sağlıklı olmak için yemek zorunda hissettiğin şeyler var mı? Ya da çok sevdiğin halde sağlık için vazgeçtiğin şeyler?

* Probiyotik! Başta ne aromasını ne de kendisini sevmiştim. Ama vücudumda yaptığı değişimden sonra sevmeye başladım. Vazgeçtiğim şeylerin başında günlük yediğim 500 gr çikolata var tabi ki. Ama insan alışıyor. Şimdi bu kadar fazla tatlı ve çikolata yiyemiyorum :))

 

 

Mükemmel fiziğinde profesyonel balerin olmanın katkısı şüphesiz ki var fakat daha iyi görünmek için bale dışında bir egzersiz programın var mı?

* Tabi ki. Bazen salonda boş boş koşmaktan sıkılıyorum. Ağırlık kaldırmak da tercihlerimin arasında değil. Öyle olduğu zamanlarda bol bol ip atlıyorum mesela.

 

 

Son olarak sevgili takipçilere tavsiyelerin nelerdir? Ne yapmalı da Aybüke Pusat’ın sağlıkla ışıldayan görüntüsüne ve enerjisine sahip olunmalı?

* Öncelikle kendinizi sevin! Aynadaki görüntünüzle barışın. Hayat boyu kendi bedeninizle berabersiniz. İyi görünmek istemez misiniz? Bu yüzden ona iyi bakmakla yükümlüsünüz aslında. Biliyorum başta çok zor. Ama değişimi fark ettikçe bu durum sizin de hoşunuza gidecek.

 

Canım arkadaşım Sevgi ile neredeyse bir yıl önce tanıştım. Tam anlamıyla hayatımı değiştirdi. Diyetle ilgili yanlış bildiğim her şeyi düzeltip kafamdaki soru işaretlerini sildi. Bana hem dost hem de iyi bir diyetisyen oldu. Aç kalmadan formda kalabilmenin hayal olmadığını anlattı. Zorlandığım her an ona akıl danışabileceğimi biliyorum şimdi. Ellerine sağlık Sevgi Sevmez! Yeni ve sağlıklı bir sporcu, sanatçı, oyuncu yarattın! ❤

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*