Kevser Yağmur Demir ile Beslenme Üzerine

 

Kevser Yağmur Demir sdiyet

Kevser Yağmur Demir.

O bir Türkiye güzeli! Güzelliğinin yanında sağlıklı görünümü ile de dikkat çekiyor. Ayrıca Fitness, Voleybol ve Tenis sporları ile ilgileniyor. Bu formda ve fit görümünü de aç kalmaya değil dengeli ve düzenli beslenme ile birlikte düzenli fiziksel aktiviteye borçlu olduğunu borçlu olduğunu söylüyor. Haydi  söyleşi ile detayları öğrenip, merakımızı giderelim…

 

Sağlıklı beslenme sizce ne demek, sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor musunuz?

Uyumak ve yemek yemeye ayırdığımız vakit hep dert olmuştur bana. Ama ikisinin de hayat konforumuzu epeyi etkilediği aşikar.
Elbette genel fiziksel ve zihinsel performansını kötü yönde etkileyen bir beslenme biçiminden kaçınmak sağlıklı beslenmedir diyebilirim haddim olmayarak.

Kevser Demir

Geçtiğimiz günlerde Miss Turkey kampındaki 20 güzel arasındaydınız. Yarışma öncesi özel bir beslenme programı uyguladınız mı ve yarışma sürecinde nasıl bir beslenme programınız vardı?

Miss Turkey yarışma öncesinde ;  günde üç öğün ve 2 ara öğün (Aldığım besinlere dikkat ederek) olmak üzere düzenli beslenme dikkat ediyordum. Yarışma sürecinde Ayça Kaya’nın hazırladığı özel beslenme programını uyguladık.

Fiziksel görünümün çok önemli olduğu profesyonel mankenlik beslenme alışkanlıklarınızı etkilediğini düşünüyor musunuz?

Profesyonel Modellik /Mankenlik de aldığınız 100 gram hayatınızda çok buyuk değişikliğe sebep olabilecek bir meseledir 🙂  Yaptığım meslekten dolayı,  aldığım her besini dikkatli ve kontrollü bir şekilde tüketiyorum.

Kevser Yağmur Demir

Formda olmak için kısa süreli diyetler mi uzun dönemde sağlıklı beslenme mi?

Eğer ağırlık olarak sağlıklı bir vücuda sahipseniz düzenli ve kontrollü beslenmeyi tavsiye edebilirim. 

Son olarak okurlara beslenme ve diyet konusunda tavsiyeleriniz nelerdir?

Kahvaltı en önemli öğündür,  mutlaka dikkat edilmelidir.  Sindirim sistemi için yoğurt ve kuru kayısı ve bol bol su tüketmeliler. Akşam 7 den sonra aldıkları öğünlerin hafif olmasına ve olabildiğince aksam 7 den sonra  besin tüketmemeye dikkat edilmelidir diye düşünüyorum 🙂 

Bu arada Miss Turkey favorilerimi yazmıştım Kevser hanımı nasıl atlamışım gerçekten pişmanlık duydum ama o günde söylediğim gibi 20 kişiden 12’si filan favorimdi zaten finalistler o kadar pırıl pırıldı ki…

Evrene mesaj: Miss Turkey gibi önemli bir organizasyonda keşke bir diyetisyen de yer alsa diye iç geçiriyor ve mezun olduktan sonraki hayallerime göz kırpıyorum…

Sizi İstanbul Fashion Week’te keyifle izlediğim günleri hayal ederken teşekkürlerimi sunarak satırlarıma son veriyorum. Yolunuz açık olsun sevgili Kevser Yağmur Demir.

Teşekkürler…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*