Fitleştiren Tarçın

wpid-cinnamon1Bahar geldi ve yaz yaklaşıyor! Yazı formda karşılamak için beslenmenize dikkat etmeye başladığınızı hissedebiliyorum bu yüzden sizlere yazı formda karşılamanıza yardımcı olacak bazı özel besinlerden bahsetmek istiyorum 🙂

Her hafta bir konudan bahsedeceğim ve bugünün konusu Tarçın;

Mutfağımızın baş tacı baharatlardan tarçın kokusu ve lezzetiyle midemizi, sağlık üzerinde ki olumlu etkileriyleyse  yüzümüzü gülümsetiyor :))

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tarçın özellikle tip-2 diyabetli bireylerde kan şekerinde anlamlı düşüşler sağlıyor. Tip-2 diyabet ve insülin direnci oluşma riskini azaltıyor, kan lipit profilini olumlu etkiliyor.

Süt, yoğurt, meyve ve özellikle tatlılara tarçın ekleyerek tüketmek tokluk hissinizi arttıracak, kan şekeri dengesini koruyacak  dolayısıyla ağırlık kontrolünüze yardımcı olacaktır.

Tabi bu faydaları gozlemleyebilmek için tarçıni tüketimek gerek :))

Tarçınlı Fit Lezzetler;

Fırında Tarçınlı Elma Dilimleri: 1 porsiyon yani 25 gramı sadece 50 kkal.İlk olarak fırınınızı 200 dereceye ayarlayın 🙂 incecik dilimlediğiniz elmanın üzerine tarçın serpin ve güzel güzel tepsiye dizin yaklaşık yarım saat sonra çıtır, lezzetli ve sağlıklı elma dilimleriniz hazır 🙂

Tarçınlı Enerjik Kahvaltım: Sadece 250 kkal.

2 Yemek kaşığı Yulaf Ezmesi

1/2 adet Muz

5 adet Badem

100 ml Light Süt

1 çay kaşığı Tarçın

Bütün malzemeleri karıştırın ve üzerine tarçın serperek afiyetle tüketin 🙂

Tarçını keyifle tükettiğiniz sağlıklı günleriniz olsun 🙂 Sevgiler 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*